KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 3401179
*
nr 340 1179
Oscar Reutersvärd
(1915-2002), Sverige
Akvarell, Oscar Reutersvärd, "perspective japonaise, 75x54
Oscar Reutersvärd, född 1915 i Stockholm, död 2002 i Lund, svensk målare, tecknare och skulptör.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
2.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 december 2004
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/12 15:20:11
1
2.200 kr
11/12 14:54:46
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Oscar Reutersvärd
Oscar Reutersvärd, född 1915 i Stockholm, död 2002 i Lund, svensk målare, tecknare och skulptör.
Läs mer om Oscar Reutersvärd
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller oscar reutersvärd svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
4237 Färglitografi
Oscar Reutersvärd (1915-2002), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:27
-
4236 Färglitografi
Oscar Reutersvärd (1915-2002), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:26
*
Oscar Reutersvärd
Oscar Reutersvärd, född 1915 i Stockholm, död 2002 i Lund, svensk målare, tecknare och skulptör.
Läs mer om Oscar Reutersvärd
nr 340 1179
Oscar Reutersvärd
(1915-2002), Sverige
Akvarell, Oscar Reutersvärd, "perspective japonaise, 75x54
Oscar Reutersvärd, född 1915 i Stockholm, död 2002 i Lund, svensk målare, tecknare och skulptör.
Utrop: | 2.000 kr |
---|---|
Såld: | 2.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 december 2004 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/12 15:20:11 | 1 | 2.200 kr |
11/12 14:54:46 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Oscar Reutersvärd
Oscar Reutersvärd, född 1915 i Stockholm, död 2002 i Lund, svensk mÃ¥lare, tecknare och skulptör.Läs mer om Oscar Reutersvärd
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller oscar reutersvärd svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
4237 Färglitografi
Oscar Reutersvärd (1915-2002), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:27 -
4236 Färglitografi
Oscar Reutersvärd (1915-2002), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:26